Вибори показали, що емоції перемагають ідеї, або Емократія замість демократії

Володимир Зеленський

Є один спосіб, як припинити звинувачувати демократію у багатьох сучасних бідах, зокрема, й у неймовірному результаті коміка. Об этом сообщает buchachnews.in.ua со ссылкой на СМИ.

Рецепт такий: беремо слово "демократія", вилучаємо першу літеру й отримуємо "емократію", владу емоцій (без емоджі це слово писати навіть не варто:))

Як працює емократія?

Дуже просто: розчарування чинною владою долається новим зачаруванням телевізійним образом. Нерозривна емоційна спіраль. Заклик "Думай" не працює, бо це робота так званого "повільного мислення", а воно, як відомо, ліниве, і вимагає чимало мозкових ресурсів.

Запровадження слова "емократія" приписують відомій публіцистці Аян Хірсі Алі, яка ненавмисне використала його в одній із своїх промов на початку цього року. Хоча те, що емоції впливають на політику, помітили давно. 2008 року французький політолог Домінік Муазі написав книгу "Геополітика емоцій", у якій предметно пояснив, як емоції надії, приниження і страху впливають на міждержавні відносини і навіть рухають цивілізаціями.

Емоції перемагають ідеї. Принаймні поки. Принаймні на коротких дистанціях. Але довгі відстані – це їх слабке місце. Тому розчарування можна дозволити собі хіба як тимчасову слабкість.

Автор: Андрій Мельник

blog_ava
У Києві сталася масштабна пожежа в приватному секторі – згоріли три будинки (фото, відео)
сьогодні
429
Автор: Блог Соцмережі

Джерело статті: “http://24tv.ua/vibori_pokazali_shho_emotsiyi_peremagayut_ideyi_abo_emokratiya_zamist_demokratiyi_n1136659”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя